Kalp Sağlığı

Kalp Sağlığı

Kalp Sağlığı

Merhaba arkadaşlar sizlere kalp sağlığı hakkında sohbet sitesi chat sitesi olarak bilgi vermek istedim mevcudumuzun en önemli organı olan kalp yaşamamızın tek kaynağı beslenmemize yaşam tarzımıza önem vererek kalbimizi koruya biliriz zira kalp bildiğiniz gibi hayatı anlam taşıyan bir organ olmakla beraber çeşitli kalp rahatsızlıklarda bulunmaktadır kalp sağlığımızı korumanın tek yolu ise kendi elimizde ve bunu ise sadece sağlıklı yaşayarak  faydalı besinler tüketerek spor yürüyüş yaparak ve vücuda zararlı olan bazı şeyleri tüketmeyerek başaracağımızdan eminim sohbet chat odaları olarak kalbimizi nasıl koruya biliriz kısaca hatırlatalım.

KALP SAGLIGIMIZ İÇİN YAPMAMIZ GEREKENLER

Kalp sağlığınız için dengeli ve doğru beslenmenin önemi büyüktür. Kolesterolün belirli bir seviyede tutulması için yağ tüketimine çok dikkat edilmelidir. Hayvansal kaynaklı yağlardan uzak durulmalı, tereyağı dozunda tüketilmeli, ,zeytinyağı, ay çiçek, mısır-özü, soya gibi bitkisel yağları tercih edilmelidir. Kırmızı etin tüketimini sınırlandırmalı, et tercihi balık, hindi ve tavuktan yana kullanılmalıdır. Beslenmede, fasulye, mercimek, bezelye gibi kolesterolsüz protein kaynaklarına yer verilmelidir. Yağsız veya az yağlı, süt ve süt ürünleri tüketilmelidir.Beyaz undan uzak durarak Çavdar ekmeği veya  en sağlıklı ekmek olan tam buğdaylı köy ekmekleri ya da bol tahıllı esmer ekmekler tercih edilebilir.Hayvanların sakatatlarından yağlarından uzak dur maktada önemli fayda vardır kalp damarının düşmanlarından biriside katı yağ ve çeşitli havan sakatatları dır.Meyve içerisinde çok fazla şeker içerdiğinden aşırı tüketimi zararlıdır. Özellikle o bez,ensülin direnci olan ve şeker hastalığı olanlarda, miktarlar az olmalı

Kalp Saglıgı Sigara içmemeli içiyor sakta mutlaka bırakmalıyız

Alkollü içeceklerden uzak durmalıyız.

Bol bol yürüyüşler yaparak kısa mesafe ile başladığımız yürüyüşlerimizi her gün biraz daha uzatarak sağlığımıza faydalı olabiliriz.

En önemli sorunlardan bir tanesi ise kilo kilomuza dikkat etmeliyiz zira şişman bir vücut her hastalığın davetiyeci sidir.

Sohbet odalarından sizlere kalbimizle ilgili kısa bilgiler vermeye çalıştım umarım hepimize yardımcı olur rabbim kimseye dert verip derman aratmasın her kes sağlıklı sıhhatli yaşasın ve hasta olanlarımız ada ALLAH tan acil şifalar dilerim.

 

19 Mart 2017 - 18:21

admin

2.038 views

1 Yorum

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*

Benzer yazılar


Haydi Sende ozgurcechat.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi ozgurcechat.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi
sohbet mobil sohbet sohbet siteleri