Artvin sohbet siteleri

Artvin sohbet siteleri

Artvin sohbet siteleri

Türkiyenin en kaliteli Artvin sohbet siteleri‘ni bünyesinde barindiran ozgurcechat.com ile Karadeniz bölgesinin en güzel illerinden biri olan Artvin ilimiz ve cevre ilcelerinden kullanicilarin olusturmus oldugu sohbet odaları icerisine girerek Artvin’li arkadaslarimizla tanismak ve onlarla belkide nacizane dostluklar kurmak istemez misiniz..

Tabiki isteyeceginizi düsündügümüz Arvin sohbet siteleri sayesinde chat siteleri icerisindeki tüm etkinliklerinden ücretsiz olarakda yararlanabilirsiniz.

Artvin ilimizden giris yapan arkadaslarimizin olusturdugu sohbet siteleri icerisinde yepyeni kisilerle tanisabilir kaliteli dostluklar kurabilir hatta ve hatta bir bayan arkadas sahibi olabilirsiniz. Belkide tanistiginiz bayan arkadaslariniz ile ciddi bir iliski yasayarak ileriye dönük birseyler paylasabilirsiniz.

Sohbetin nabzinin atmis oldugu sohbet odaları icerisinde +18 sohbet etmek isteyen kisileri isteyenler icin +18 odalarimizda vevcuttur. +18 sohbet etmek isteyen arkadaslarimiz diger kullanicilari rahatsiz etmeden kendilerine ayrilmis olan odalarda diledigi gibi sohbetler edebilir.

Javasız sohbet vasitasi ile aramizda bulunmak ve keyifli saatler gecirmek icin üye olmanizada gerek yok. Sohbete baglan butonunu tiklayarak kendinize bir nick belirleyin ve hemen aramiza katilin.

Artvin hakkında kısa bilgi

Artvin, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde;Türkiye’nin Gürcistan’la olan sınırında yer alır. Karadeniz’e kıyısı bulunan bir ildir.Doğusunda Ardahan,güneyinde Erzurum ve batısında Rize vardır. Merkez ilçesi dahil 8 ilçeden oluşmaktadır. Yüzölçümü bakımından en büyük 55.ildir.Artvin ili, adını merkezindeki Artvin şehrinden almaktadır. Bir inanışa göre İskit beylerinden birinin adını alarak, önce Artvani, sonra Osmanlı zamanında Artvini adını almıştır. İlin bir önceki adı Çoruh olup, 15 Şubat 1956 tarih ve 6668 sayılı kanunla Artvin olmuştur.
Coğrafi ve kültürel yapısıyla Anadolu’nun diğer bölgelerinden keskin çizgilerle ayrılır. Yüzey şekilleri çok engebelidir. İklim çeşitliliği fazladır. İlin en önemli akarsuyu, 1956 yılına kadar adını veren Çoruh Nehridir. Artvin boğalarıyla meşhur bir il olup simgesi boğadır. Artvin il topraklarının yaklaşık %55’ini ormanlık alanlar kaplamıştır. Murgul’da bakır madeni vardır. Tarihte genellikle Livane ve Çoruh adıyla bilinir. Artvin il nüfusunu Gürcü,Kıpçak Türkleri ve Lazlar oluşturur.Millî parklarıyla ünlüdür. Şavşat ilçesinde bulunan Karagöl Sahara Millî Parkı görülmeye değerdir. Efeler-Gorgit Tabiatı Koruma Alanı esas olmak üzere Camili yöresi Birleşmiş Milletler ”Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü” tarafından biyosfer rezerv alanı olarak belirlenen Türkiye’deki tek bölgedir ve bir dünya mirası olarak görülmektedir.Artvin, coğrafyası gereği yayla kültürünün korunduğu yörelerimizden birisidir.

03 Şubat 2017 - 18:45

admin

1.589 views

0 Yorum

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*

Benzer yazılar


Haydi Sende ozgurcechat.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi ozgurcechat.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi
sohbet mobil sohbet sohbet siteleri