Mobil İrc Sohbet

Mobil İrc Sohbet

Mobil İrc Sohbet

Dijital dünyanın 90’larda hayatımıza soktuğu mesajlaşmayı o kadar sevdik ki, ondan kopamıyoruz. Mobil İrc Sohbet Görüntülü konuşmanın artık hayat normallerimiz içerisine girmiş olmasına rağmen, Mobil Sohbet hayatımızdan çıkmıyor. Yüzlerce kişinin aynı anda bağlanıp anlık mesajlaştığı platformlar ise son birkaç yıldır rafa kalmış olmasına karşın, mobil sohbet uygulamaları ile yeniden hayatımızın merkezin eyerleşti bile. Milyonlarca kullanıcısı bulunan mobil chat uygulamaları, sohbet etmek isteyenlerin, kimliklerini gizli tutarak ve kayıt altına alınmadan dilediğince zaman geçirebilecekleri, benzersiz platformlar. Üstelik IRC altyapısı üzerine kurulu sistem, mIRC özelliklerinin tümüne de sahip. Herhangi bir ücret ödemeden sınırsız biçimde yararlanabileceğiniz uygulamaları, sahip olduğu ASCII text trafiği nedeniyle veri kullanımını da neredeyse hiç etkilemiyor ve internet paketlerini tüketmiyor. Bu yüzden artık diyebiliriz ki IRC Yeniden Doğdu; Mobil Sohbet ile artık irc platformlarında ki sohbet düzeyinde artış sağlandı ve bilgisayar girmeyen eve telefon yoluyla mirc girdi.

Esasında, mobil chat uygulamalarının en büyük avantajlarından bir tanesi kuşkusuz veri trafiği tasarrufu sağlamaları. Twitter, Facebook ve benzeri sosyal medya platformları çok ağır yazılımları ve ciddi veri trafik genlikleri nedeniyle mobil internet paketlerini ciddi biçimde kullanırken, mobil sohbet uygulamaları, veri trafiğini çok düşük seviyede etkiler. Bu uygulamaların görsel veri trafiği gerektirmiyor olması nedeniyle whatsapp’dan dahi daha az veri kullandıklarını söylemek mümkün. Bu nedenle; bu günlerde sohbet uygulaması arayanların neredeyse tamamı mobil chat uygulamasını indirip, dünyanın her yerinden sık kullandığı kanallara girebiliyor ve dilerse bu kanallarda edindiği arkadaşları ile sohbet edebiliyor.

Mobil Sohbet IRC Nedir?

Internet Relay Chat (IRC) 1980’lerin sonunda mobil teknolojilerin gelişmesine yaptığı katkılarla ünlü Finlandiya’nın Oulu üniversitesi araştırmacıları tarafından keşfedilip, geliştirilmiştir. Altyapıya 1999’da Microsoft dahil olana kadar geleneksel biçimde çalışan teknoloji, günümüzde MSNP ve IRCX protokolleri ile çalışmaktadır. Prensip olarak IRC, bir noktadan gönderilen verinin, sunucu ara yüzüne yansıyan görüntüsünün, bu sunuya bağlı kişi veya kişilerce görüntülenmesi biçiminde çalışır. IRC sunucuların hemen hiçbirisi kayıt tutmaz bu nedenle geriye dönük veriye ulaşabilmek neredeyse imkansızdır. Konak sunucularda veri alanı ihtiyacı doğmaması için sunucuların belli bir limitin üzerini temizlemesi esas olmakla birlikte, global sunucuların bazılarında log bulunur. Mobil chat uygulamaları, bu altyapının modern bir türüdür ki, aslında mobil sohbet sistemi, geleneksel mIRC’ye göre çok daha hızlı ve stabildir.

Mobil sohbet kullanabilmek için bilgisayar gerekmez. Akıllı telefon veya tabletlerle mobil chat bağlantısı kurulabilir ve dünyanın her yerinden sohbet edilebilir. Bu noktada tek ihtiyacınız internet bağlantısıdır ki, mobil chat az bir miktar veri trafiği gerektirdiğinden en düşük hızlı bağlantılarda dahi etkin biçimde çalışabilir. Hangi cihazdan bağlanırsanız bağlanın IRC ara yüzleri kayıt tutmadığı için, eğer karşı taraf konuşmayı kaydetmezse sohbet geçmişiniz sohbet bittikten sonra tamamen ortadan kalkacaktır. Mobil sohbet ara yüzüne girerken sosyal medya sitelerinde olduğu gibi kimlik doğrulama ve gerçek kimliğinizi verme gibi zorunluluklarınız bulunmadığından, bu kayıtlama yapılıyor olsa dahi herhangi bir şekilde bağlayıcılığı olmayacaktır. Yani sohbet ederken çekineceğiniz hiçbir husus yoktur. Gönlünüzce anonim olarak sohbet edebilir, dilediğiniz kişilerle görüşebilirsiniz.

Tabii sistem size ve diğer kullanıcılara kiminle görüşüp görüşmeyeceğinizi seçme olanağı da sunar. Dilediğiniz kanal veya kullanıcıları engelleyebilir ve size ulaşmalarını engelleyebilirsiniz. Sonuç olarak mobil sohbet ara yüzü güvenliğinizi de en iyi şekilde temin eder.

Mobil sohbet uygulamalarında siz vermedikçe kimse kimlik veya iletişim bilgilerinizi edinemez. Sistem bütünüyle güvenli olup, kullanıcılar hakkında veri toplanabilmesi imkansızdır. Sunucular mobil chat ara yüzüne bağlanan kullanıcılardan hiçbir bilgi çekmez ve kaydetmez. Dolayısıyla sisteme bağlı kullanıcıların herhangi bir bilgisi de sunucu tarafından bilinemez. Sohbet ederken kafanız rahat etsin istiyorsanız, mobil sohbet tam aradığınız platformdur. Hemen şimdi girin, sınırsız sohbetin tadını çıkarın.

ozgurcechat.com bünyesinde IRC Yeniden Doğdu; Mobil Sohbet adlı makalemizi okuduktan sonra mobil sohbete bağlanmak için aşağıda ki bağlantıyı tıklayınız;

Mobil Sohbet

04 Aralık 2017 - 09:49

admin

2.104 views

1 Yorum

  • adı üstünde çok sıcak seviyeli bir yer sanal ortam ama saygıdan asla ödün vermeyen bir yer

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*

Benzer yazılar


Haydi Sende ozgurcechat.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi ozgurcechat.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi
sohbet mobil sohbet sohbet siteleri