Belçika Chat

Belçika Chat

Belçika Chat

ozgurcechat.com Belçika Sohbet Belçika Chat, muhabbet, arkadaşlık,dostluk seviyeli sohbet kaliteli hizmet sunan sitelerimiz özgürce sohbetlerin tek mekanı olup Türkiye ve dünya genelinden her yaşta beylere bayanlara hitap etmektedir.

Geveze Sohbet,Geveze Chat,Zurna Sohbet,Zurna Chat Sitelerimizde Belçika ve Belçika,da yaşayan vatandaşlarımıza çağrı amaçlı yazıyor olduğumuz konumuzda yurt dışındaki Avrupa ülkelerinde yaşayan herkesi ve Türkiye,deki vatandaşlarımızı tanışma ve arkadaş olma amacı ile sohbet odalarımıza bekliyoruz bu sayede tüm ziyaretçilerimiz karşılıklı iletişimlere geçerek bir birlerinin yaşadıkları yerler hakkında bilgi sahibi olacaklar.

ozgurcechat Chat odalarımızda bugün Belçika söz konusu Belçika,da yaşan nasıldır kültürleri nelerdir kısa olarak bu bilgileri vererek Avrupa ülkelerinden bir tanesi olan Belçika,yı tanıyalım.Belçika Nüfusu çoğunlukla Flemenkler, Almanlar ve Fransızlardan oluşan ülkede yaklaşık 11 milyon insan yaşıyor. Ülke nüfusunun %97’si şehirlerde yaşıyor. 30 bin kilometrekarelik alana sahip Belçika bu haliyle dünyanın en yoğun nüfuslu ülkelerinden biri. Ülkede resmi bir dil yok. Felemenk topluluklarının yaşadığı kısımlarda Felemenkçe, Fransız topluluklarının yaşadığı kısımlarda Fransızca, Almanya’ya yakın kısımlarda ise Almanca konuşuluyor.

Brüksel ülkenin başkentliğinin yanı sıra Avrupa Birliğinin de başkentliğini yapıyor. Ayrıca NATO Merkez Karargahı da Brüksel’de bulunuyor. Ülkenin Brüksel’den sonra ikinci büyük şehri ve dünyanın elmas üretiminin de başkenti sayılan Antwerp.

19. yüzyılda Endüstri Devrimi’ne katılan ilk Avrupa ülkesi olan Belçika 2007’de dünyanın en büyük 15. ticaret ülkesi seçildi. Belçika, doğal, uyumlu şehirlere sahip olup en huzurlu ülke sıralamasında ilklerde yer alıyor.

Belçika çikolatasıyla dünyaca ünlü. 400 yıldır çikolata üretilen ülkede yılda 220 bin ton çikolata üretiyor. Dünyada üne sahip üç çeşit Belçika gofreti var. Daha büyük olan ve çilek ya da dondurmayla yenen Brüksel gofreti, daha ince olan ve kahvaltıda yenen Galettes ve en çok tercih edilen Liege gofreti. Brüksel Uluslararası Havalimanı dünyanın en büyük çikolata satış noktası olarak biliniyor.

Fransız patates kızartması Fransızlar’a ait olmasına rağmen Belçikalılar bu yiyeceğin kendilerine ait olduğunu iddia ediyor ve iki ülke arasındaki tartışma hala devam ediyor. Dünyanın ilk bira akademisi 1999 yılında, Belçika’nın Limburg Eyaleti’nde bulunan Herk-de-Stad’ta açıldı. Ülke 1100’den fazla bira çeşidine sahip.

07 Ağustos 2018 - 11:03

admin

2.468 views

0 Yorum

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*

Benzer yazılar


Haydi Sende ozgurcechat.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi ozgurcechat.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi
sohbet mobil sohbet sohbet siteleri